Antyrama – najlepszy wybór do naszego domu

Na przestrzeni wieków można zauważyć rozwój ram obrazowych. Od ciężkich, drewnianych średniowiecznych ram, renesansowych, bogato zdobionych po drogie, złocone. piękne modele. Każdy nurt w sztuce wpływał także na zmieniające się mody w ramiarstwie. Mistrzowie potrafili stworzyć z ramy prawdziwe dzieło sztuki.Obecnie widoczny jest wzrost znaczenia trendu zwanego minimalizmem. Zdobnictwo oraz złocenia powoli odchodzą do lamusa, a na pierwszy plan wybija się prostota. Widać to także w stylistyce opraw do obrazów. Coraz częściej wybierane są antyramy, czyli oprawy służące do umieszczania i prezentowania płaskich obrazów, zdjęć, plakatów czy rycin. 

Rodzaje antyram

Antyramy mogą być wykonane ze szkła różnego typu: float lub matowego. Można także znaleźć modele, w których przezroczysta część to plexi. Są one lżejsze i tańsze od szklanych odpowiedników. Tył antyramy to  bardzo cienka, z reguły kilkumilimetrowa płyta HDF. Poszczególne egzemplarze różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem. W sklepach można znaleźć bardzo małe antyramy oraz takie, które będą zajmowały ponad połowę ściany dużego pomieszczenia.

Jeśli nasz pokój, bądź inne pomieszczenie, jest mocno oświetlone, to warto wybrać antyramy antyrefleksyjne. Specjalna powłoka odbijająca światło pozwala odbiorcom oglądać zawieszone plakaty. Zapobiega ona powstawaniu refleksów, które psują efekt wizualny.  Takie rozwiązanie jest często wybierane galeriach sztuki, na wystawach.

antyrama

Zalety antyram

Niezaprzeczalną zaletą antyram jest ich prostota. Brak elementów ozdobnych sprawia, że będą one pasowały do każdego wnętrza. Można je z powodzeniem wkomponować w praktycznie każdy typ aranżacji. Nie zaburzają kompozycji obrazu, który jest wewnątrz. Zniknie też problem dobrania oprawy tak, aby pasowała do dzieła bądź plakatu. W antyramach bardzo dobrze prezentują się plakaty z geometrycznymi wzorami. Ten rodzaj opraw jest bardzo często wykorzystywany w minimalistycznych, skandynawskich wnętrzach. Antyramy nie muszą być wieszane na ścianach. Można je także  postawić na półce lub oprzeć o książki na regale. 

Antyrama chroni plakaty, rysunki czy dyplomy przez działaniem światła słonecznego. Papier, który jest zbyt długo wystawiony na promienie słoneczne, żółknie. Dodatkowo nie musimy się obawiać, że zdjęcia zawilgną bądź wyblakną. 

Antyramy można dostać praktycznie w każdym  sklepie papierniczym lub hipermarkecie z elementami wyposażenia wnętrz. Czasami znalezienie odpowiedniej ramy do obrazu może być problemem. W przypadku antyramy nie musimy się martwić, że jakiś element nie pasuje do kolorystyki czy kompozycji dzieła. 

Gdzie kupić antyramy?

Kupując antyramę, warto skorzystać z usług hurtowni Alibiuro. Jest to firma, która już od wielu lat zajmuje się dystrybucją artykułów biurowych. W ofercie można znaleźć rożne rozmiary antyram, dzięki czemu każdy klient znajdzie model idealnie dobrany do swoich potrzeb. Jeśli zatem szukamy idealnej oprawy do plakaty, zdjęcia, czy obrazu, warto zastanowić się nad zakupem antyramy.

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria