Jakie są najlepsze wtyczki do WordPressa?

WordPress oferuje możliwość założenia bloga, strony internetowej, a także sklepu internetowego. Wtyczki natomiast są niezbędnym dodatkiem, by w łatwy i funkcjonalny sposób wprowadzić na naszą witrynę najlepsze treści. Pamiętaj, że nie liczy się ilość, ale jakość, dlatego w tym artykule przeczytasz o ośmiu najlepszych wtyczkach, które z pewnością usprawnią Twoją pracę.

ZWIĘKSZ PRODUKTYWNOŚĆ

Wtyczka Yoast SEO pomoże w skutecznej optymalizacji stron internetowych, dlatego warto zaopatrzyć się w nią jak najszybciej. Dzięki niej zbudujesz m. in. mapy strony XML, pliku robots.txt czy htaccess oraz będziesz mógł kontrolować budowę i długości meta opisów.

PODNIEŚ BEZPIECZEŃSTWO

Pamiętaj o tworzeniu kopii zapasowej! Lepiej zapobiegać niż zastanawiać się, co zrobić w przypadku utracenia danych. Zapisuj dane z komputera, telefonu czy pamięci przenośnej dzięki dedykowanej do tego wtyczce WP-DB-Backup. Automatycznie wykona kopię zapasową w wyznaczonym przez Ciebie czasie. Możesz wysyłać ją na konkretny adres e-mail.

ZADBAJ O MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Tworzenie treści w mediach społecznościowych jest dziś powszechne. Chcemy dzielić się ciekawymi rzeczami z ludźmi na Facebooku czy Twitterze. W ten sposób zbudujemy wizerunek naszej firmy i zwiększymy grono zainteresowanych naszymi usługami. Social Media Widget daje możliwość umieszczenia na stronie internetowej przycisków odnoszących do mediów społecznościowych. Dodaj wybrany przycisk przy wpisie i sam ustal jego położenie.

ZARZĄDZAJ KOMENTARZAMI

Wtyczka Disqus Comment System pomoże Ci z łatwością moderować komentarze na każdym blogu. Blokuj niechciane wpisy, połącz się z Facebookiem czy Google. Pomoże Ci to komentować wiele serwisów z jednego konta.

WordPress

ANALIZUJ STRONY INTERNETOWEJ

Google Analytics for WP to chyba najbardziej znana wtyczka. Dzięki niej dodasz kod statystyk do WordPressa, będziesz mógł śledzić ruch na stronie internetowej i sprawdzać efektywność poszczególnych wpisów. Wtyczka dostarczy Ci dane o tym kto i kiedy odwiedza witrynę oraz jakie treści są najbardziej interesujące.

URUCHOM SPRZEDAŻ

Dzięki WooCommerce będziesz mógł rozpocząć sprzedaż swoich usługi bądź produktów za pośrednictwem WordPressa. Uruchom swój mały sklep internetowy! Wystarczy tylko kilka formalności i dokonanie płatności, by połączyć witrynę ze sklepem.

ZADBAJ O KONTAKT

Formularz kontaktowy to nieodzowny element każdej strony internetowej. Ale jak go stworzyć? To bardzo proste. Wystarczy wtyczka Contact Form 7. Jest niezwykle funkcjonalna i intuicyjna. Dzięki niej przygotujesz formularz w kilka chwil.

PAMIĘTAJ O MAPIE

Nie zapomnij o mapie na swojej stronie internetowej. Wtyczka Google Maps pomoże stworzyć na mapie punkty, obszary i kształty, które ułatwią zlokalizowanie Twojej firmy. Użytkownik może zmienić tryb wyświetlania na terenowy czy satelitarny – w zależności od potrzeb.

Skorzystaj z powyższych wtyczek, ponieważ znacznie ułatwią Twoją pracę na stronie internetowej, blogu czy sklepie internetowym (pomoc znajdziesz na: http://wiwi.pl/tworzenie-stron-wordpress-cennik/). Pamiętaj jednak również o tym, że za duża ich ilość może przeciążyć każdą witrynę. Spowoduje to skutki odwrotne do zamierzonych.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

  • Seoit (Seoit)

    Zwięzłe i konkretne zestawienie. Osobiście bym dodał jeszcze informację, że w wielu przypadkach warto użyć wtyczki do automatycznego linkowania wewnętrznego. Oczywiście zawsze lepiej jest linkować wewnętrznie w skoordynowany ręczny sposób. Jednak przy odpowiednio dużej skali dodatkowe uzupełnienie przez automatyczne linkowanie wewnętrzne wpisów robi robotę. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria