Faktoring a rozwój przedsiębiorstwa

Usługi faktoringowe sprzyjają utrzymaniu płynności finansowej przedsiębiorstwa, dzięki czemu mogą stanowić istotny element na drodze do rozwoju. Dzięki faktoringowi, firma może otrzymać pieniądze za sprzedane towary lub usługi z odroczonym terminem płatności nawet po kilkunastu godzinach od wystawienia faktury.

Firma faktoringowa to dobry sposób na pozyskanie finansowania. Przekonało się o tym ponad 8,5 tysiąca polskich firm, które skorzystały z usług instytucji faktoringowych, zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów. Zadowoleni przedsiębiorcy przyznają, że faktoring jest rozwiązaniem wielu problemów, które trapią polską gospodarkę: rosnące zatory płatnicze oraz brak wsparcia ze strony banków.

Faktoring dla firm

Usługi faktoringowe, jeśli są realizowane rozsądnie i z odpowiednio dobranymi narzędziami, wzmacniają pozycję firmy na rynku i pozwalają skupić się na długofalowym rozwoju. Czasy, w których faktoring był opłacalny jedynie dla dużych firm już dawno minęły. Dziś z szybkiego dostępu do należności z tytułu sprzedaży dóbr oraz usług z odroczonym terminem płatności, mogą korzystać nawet jednoosobowe firmy. To także bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które planują rozwój firmy.

Warto pamiętać, że faktoring jest kompleksową i najszybciej rozwijającą się usługą finansową w Polsce. Faktoring łączy finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstw z ochroną przed ryzykiem handlowym. Dzięki faktoringowi, przedsiębiorstwa nie muszą obawiać się o utrzymanie płynności finansowej, np. w sytuacji niewypłacalności partnerów biznesowych, z którymi prowadzą transakcję polegające na sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności.

Rozwój przedsiębiorstwa a faktoring

Przedsiębiorstwa nastawione na rozwój, powinny przede wszystkim mieć zapewnioną stabilność finansową. Przedsiębiorstwo nie musi więc się martwić o ewentualne zatory płatnicze lub brak uregulowania należności przez partnerów biznesowych we właściwym czasie. Dzięki faktoringowi, może w całości przenieść ryzyko ewentualnej niewypłacalności kontrahenta na faktora, czyli firmę świadczącą usługi faktoringowe.

Tego typu rozwiązanie nazywane jest faktoringiem pełnym lub faktoringiem bez regresu. Firma faktoringowa świadcząca tego typu usługi wypłaca gotówkę przedsiębiorstwom, korzystającym z tego rodzaju faktoringu bezpośrednio po sprzedaży towarów oraz usług. Wśród korzyści tego typu rozwiązań, można wymienić m.in. posiadanie poduszki finansowej, nawet wtedy, gdy następuje zwłoka lub niewypłacalność ze strony partnera.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria