Dobre samopoczucie – benefity dla pracowników

​Coraz częściej pracodawca ma na uwadze zadowolenie swoich pracowników. Świadomość wspólnego sukcesu dociera do coraz większego grona. Aby wykonywać efektywnie zlecone zadania, osoba zatrudniona musi czuć się doceniana. Jak to zrobić? Jakie benefity będą odpowiednio motywujące do pracy? Te i inne pytania pojawiają się w głowach właścicieli mniejszych i większych firm. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dobre samopoczucie na co dzień wszystkich, tworzących daną markę. Jeśli ktoś jest smutny bądź źle się czuje, jego skuteczność działań jest niższa. Co zatem należy mieć na uwadze względem zdrowia? Przede wszystkim odpowiednie i zdrowe odżywianie.

Co motywuje pracowników do działania?

Zastanawiając się nad wyborem sposobu premiowania pracowników, warto wziąć pod uwagę takie elementy motywacyjne jak:

  • finanse – premie pieniężne bądź możliwość realizacji bonów podarunkowych, a także zwiększanie wynagrodzeń,
  • rozwój osobisty,
  • rozwój zawodowy,
  • osiąganie wyznaczonych celów,
  • władza, która kryje się za posiadaną pozycją zawodową w danej firmie – możliwość decydowania w różnych kwestiach,
  • uznanie – nagradzanie oraz pochwały słowne od przełożonych,
  • ciekawość – możliwość poznania interesujących obszarów firmy,
  • równowaga między życiem zawodowym i prywatnym – tzw. work-life balance,
  • bezpieczeństwo – pewna forma zatrudnienia.

Docenianie w wymienionych obszarach pozwala na zwiększenie efektywności pracowników. Aby to osiągnąć przede wszystkim watro zadbać o ich dobre samopoczucie.

Bony żywieniowe – co to?

Idealnym rozwiązaniem na dobre samopoczucie pracowników jest zadbanie o ich codzienne odżywianie w godzinach pracy. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z bonów żywieniowych, które oferuje Sodexo. Dają one możliwość płatności w punktach gastronomicznych. Jeśli ktoś jest na specjalnej diecie, również kupon to uwzględnia. Jako pracownik masz ochotę na obiad zjeść danie z kuchni włoskiej lub chińskiej? Nie ma problemu! Wybierz tylko restaurację, w której chcesz odbyć swój lunch. Potrzebujesz szybko zjeść kanapkę na śniadanie? Zdecyduj, kto ma ją przyrządzić i zapłać bonem żywieniowym, który otrzymałeś od swojego pracodawcy.

Gdzie można wykorzystać bony żywieniowe Sodexo?

Bony żywieniowe Sodexo można wykorzystać w każdym punkcie gastronomicznym za pomocą otrzymanej karty. Pracodawca ustala kwoty poszczególnych bonów żywieniowych dla swoich pracowników, a ci mogą korzystać z nich w trakcie pracy oraz poza. Kanapki z Fresh Pointa? Pizza z Dominium? Drobne przekąski z Biedronki? Wszystko, na co masz tylko ochotę! Ponadto posiadając bony żywieniowe Sodexo, możliwe jest otrzymanie dodatkowych promocji w ulubionych restauracjach. Ważne jest, aby wybrane punkty gastronomiczne były w bazie partnerów. Można ich sprawdzić w wyszukiwarce online.

Dobre samopoczucie pracowników poprzez otrzymywanie benefitów

Około 70% pracowników chciałoby otrzymywać dofinansowanie do codziennego wyżywienia. Sodexo ma na to lepszy sposób! Bony żywieniowe, które realizują płatność w każdym punkcie gastronomicznym. Dzięki tak uniwersalnemu rozwiązaniu pracownik może każdego dnia utrzymywać swoją dietę i czuć się bardzo dobrze. Zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie człowieka, dlatego warto w ten sposób zainwestować w swojego pracownika.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria