Jaki rodzaj PLEXI wybrać? Płyty PLEXI w reklamie

Płyty PLEXI to jeden z najpopularniejszych materiałów, wykorzystywany w różnych technikach, także do tworzenia produktów reklamowych. Jak wybrać odpowiednie płyty poliwęglanowe? Czy można zamówić PLEXI w niestandardowym kolorze?

Płyty z poliwęglanu – co to jest?

PLEXI to materiał nazywany zamiennie szkłem akrylowym. Z wyglądu faktycznie imituje szklane powierzchnie, jednak jest dużo lżejsza i ma zupełnie inne właściwości. Płyty z poliwęglanu dzieli się głównie ze względu na sposób produkcji. W tej klasyfikacji wyróżnia się płyty PLEXI wytłaczane XT oraz wylewane GS.

Płyty ekstrudowane XT powstają przy natychmiastowym chłodzeniu formowanego materiału. Dzięki temu proces produkcji jest szybszy, a gotowy produkt można poddać dalszej obróbce niemal natychmiast po jego wytworzeniu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że powierzchnia takiego szkła akrylowego jest idealna w każdym punkcie tafli.

PLEXI GS powstaje w procesie wylewania płynnej struktury do formy i powolnego, samoistnego zastygania materiału. Dzięki temu otrzymana tafla jest wolna od naprężenia wewnętrznego, a tym samym nieco bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Płyty PLEXI – dostępne wykończenia

Ze względu na szeroki wachlarz zastosowań szkła akrylowego, powstało sporo technik wykańczania tego popularnego materiału, tak, aby umożliwić klientom wybór dostosowanego do swoich potrzeb rodzaju tafli. W ofercie igepa.pl znajdziesz płyty PLEXI w popularnych dla wykorzystania komercyjnego formach.

Płyty poliwęglanowe XT klasyczne, to przezroczysty, twardy, choć jednocześnie lekki materiał, na którym można stworzyć wybrany nadruk. Do wyboru masz także transparentne płyty PCV z tworzywa wysokoudarowego, czyli podatnego na formowanie.

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się płyty PLEXI w kolorze – pełnym, opalizującym lub z wykończeniem satynowym, które nadaje produktowi końcowemu szlachetnej gładkości. Dla uzyskania najciekawszych efektów, warto zdecydować się na szkło akrylowe w niecodziennym wykończeniu, np. mirror, które daje lustrzany efekt. Innym rozwiązaniem, chętnie wykorzystywanym w marketingu jest PLEXI fluorescencyjne w jaskrawych odcieniach żółci, zieleni czy różu.

Płyty PCV do kasetonów

Kasetony reklamowe niejednokrotnie zyskują formę podświetlanych reklam. Do tego typu zastosowań wykorzystywany jest specjalny rodzaj płyt poliwęglanowych, tzw. translucentnych. Materiał ten dobrze współgra z oświetleniem LED i jest odporny na wodę czy uszkodzenia mechaniczne. Możesz wybrać szkło akrylowe w dowolnym kolorze. Powszechnie dostępny wachlarz barw zawiera najpopularniejsze z nich, jednak możesz złożyć indywidualne zamówienie na taflę w niestandardowym kolorze, dopasowując reklamę do profilu swojej działalności.

Płyty PLEXI występują w zróżnicowanej gamie rozmiarów i grubości, dzięki czemu z łatwością dobierzesz materiał do jego przeznaczenia. Niezależnie od przeznaczenia produktu, szkło akrylowe to jeden z najchętniej wybieranych zamienników szkła.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria